Freepress je vymyšlené zpravodajství, nový literární útvar, fantazie ve formě zpravodajství. Jiný populární název je třeba “fake news, dezinformační weby”. Vznikl proto, že technologie umožnují SNADNO PUBLIKOVAT. Lidé měli své fantazie vždy, dnes je ale možné je publikovat široké veřejnosti zdarma a dělat to jako hobby.

Freepress (fake news, falešné zpravodajství) píše to, co lidé chtějí číst

Principem freepressu je vymýšlet články a konspirace tak, jak si to čtenář přeje. Je to literární forma sci-fi a politické fikce. Autoři freepressu prožívají silné potěšení z toho, že jejich texty jsou čtené a žádané. Často se dají takové články zpeněžit. Rok 2016 byl v českých médiích přelomový, freepressových informací bylo poprvé více než skutečného zpravodajství. To se také pojí s marnou snahou států regulovat fake news. To ale již není a nebude možné.

Freepressová média někdy uvádí, že nenesou žádnou odpovědnost za své články, že nechávají na každém čtenáři, ať si vybere, co v jeho srdci bude pravda. Často jsou ale zcela anonymní.

Freepress a fake news vzniknul kvůli dostupným technologiím

Freepress obsahuje informace co lidé měli v hlavách vždy, ale nyní technologie umožnují velmi rychlé sdílení, kdy není zapotřebí shánět tiskárny, kupovat tuny papíru a shánět distributory vytištěných informací.

Freepress existuje proto, že ho lidé chtějí číst

Čtenář chce lechtat sluch nejrůznějšími vzrušujícími teoriemi a proto miluje freepress. S “volnými médii” se pojí velké množství nejrůznějších (na sobě nezávislých) konspiračních teorií, odvádějících pozornost od podstaty současného dění k tisícům Nepravostí a smyšlenkám.

Freepress vytváří obrovskou masu textů, které není možné všechny přečíst

Druhým jejich úkolem je vytvoření bariéry lží, která bude lidem zamezovat poznání pravdyBohu. Aby lidem, kteří jsou zamilováni do lží, vytvořilo prostředí kde už svůj názor nebudou muset měnit. To přesně odpovídá Božímu zaslíbení: “sešlu na zemi mocné dílo klamu, tak aby se každý, kdo nepřijal lásku k Pravdě, zamiloval do nepravosti”.

Freepress prezentuje často channelingy démonů

Třetím úkolem je šířit esoterická učení démonů a aktuální chanellingy.

Důvodem, proč se ve freepressu tak často zmiňují zprávy čistého okultismu a démonských učení je fakt, že volná média píší to: “co si Svět žádá”.

Freepress našeptává lidem pyšným na svou vlastní chytrost, že jim prozradí něco vyjímečného, co jim dá konkurenční výhodu

Freepress je určený pro lidi, kteří cítí pýchu na to, že ostatní lidi předčí svou chytrostí. Proto se freepress často pojmenovává názvy, které samy o sobě přímo vyvolávají pýchu čtenářů.

Freepress, neboli “volná média” mají nezastupitelnou úlohu ve finálním svodu lidí Světa ke lžím

Přívlastek “volná” má budit dojem, že se jedná o něco nezávislého co tvoří někdo kdo NÁM chce pomoci od tajuplných ONI, kteří nás chtěji ovládat. Ve skutečnosti se ale jedná o média, která slouží k šíření lživých informací podle Božího zaslíbení o seslaní mocného díla klamu na všechny, kdo nepřijali lásku k Pravdě.

Běžné názvy freepressových webů v sobě obsahují shrnuté atraktivní, ale vcelku stejné lákadla

Jiné zprávy, jiné noviny, alternativní zpravodajství, alternativní pohled, nezávislé zprávy, nové vědomí, nová doba, transformace vědomí a podobně. Téměř vždy se slučují do skupin, aby dohromady vytvořily základnu plnou tolika informací, aby prošly logicky hloupým hodnocením, kterým svět definuje svou pravdu. Tedy onou známou hloupou formulací: Když se o nečem hodně píše a je o tom hodně článků a písemných zdrojů, tak to musí být pravdivé. Tuto nebezpečně hloupou definici pravdivosti používá například encyklopedie Wikipedia.

Views: 118