Amulet, talisman – je to nositel kletby, je to zlo

Klasická kletba vzniká, když někdo vtiskne do ruky někomu amulet se slovy: “dokud ho budeš nosit, nic zlého se ti nestane”. Vcelku stejné, jako by řekl: “ať se ti něco zlého stane, až ho zrovna nebudeš mít u sebe”.
Něco co vypadá tak nevinně je ve skutečnosti ošklivou kletbou, a velmi záleží, zda dotyčný obdarovaný věří v moc toho předmětu. Kdo totiž nezná pravdu a věří lži a klamu okultních nauk, ten je vždy v nebezpečí. Kdokoliv věří lhářům, je přeci vždy ovládán.

Držitel amuletu se buď označuje ve své poslušnosti k démonu, kterému byl amulet zasvěcen, nebo přijímá zlou kletbu, která byla při předávání předmětu vyslovena. Tato kletba může znít jako DOBŘE MÍNĚNÉ PŘÁNÍ, pozor ale na to, jaké věci se při předávání amuletu, talismanu pronáší. Velmi nebezpečné je takové formulaci věřit.

Mezi amulety zasvěcení démonu samozřejmě patří veškeré předměty Mariánského kultu a křížky s ukřižovaným Kristem, náramky přátelství, růžence a spousta dalších na první pohled i třeba velmi “nenápadných” předmětů.

Views: 66