Obrovský zájem o kosmonautiku vznikl v době, kdy započaly lidské lety na oběžnou dráhu Země. Laická veřejnost, neznalá fyzikálních skutečností, považovala cestu na oběžnou dráhu v chemické raketě za skutečný začátek lidských cest do Vesmíru. Okamžitě začly vznikat rozsáhlé velkofilmy o dobývání Vesmíru v různých typech vesmírných lodí. Převážná většina populace žila v silné iluzi, že stačí jen vyřešit nějaké technické úkoly a lety ke hvězdám budou za sto let již běžnou záležitostí.

Jen hrstka lidí si uvědomovala, že lety na orbitu a na Měsíc z hlediska nejsou pro mezihvězdný let ani jako vstát z postele pro pěší cestu okolo Světa. Pokud totiž vztaneme z postele a přejdeme po místnosti, již máme prostředek pro pěší cestu okolo světa. Pokud ale vyletíme na oběžnou dráhu Země, ještě ani zdaleka nemáme prostředek jak letět ke hvězdám, protože touto rychlostí by tato cesta trvala stovky tisíciletí.

Pro laickou veřejnost není důležité, jak se věci ve Vesmíru doopravdy mají. Laická veřejnost se chce bavit. Chce něco zajímavého. Proto je dnes mnohem lákavější sci-fi filmy, které dokonale propracovaně zobrazí každému člověku přesně to, co chce vidět.

Skutečné věci snímané sondami z Vesmíru jsou proti tomu obsahově jen chabou náhražkou. Skutečné záběry jsou okamžitě přebírány sci-fi filmy a přetvářeny v něco vizuálně zábavnějšího. Většina lidí dnes už neví, co viděla ve sci-fi a co je skutečné, většina lidí se v tom nedokáže zorientovat a tak to nechává plynout.

Nyní budou prostředky lidské Vědy soustředěny na finální boj proti Bohu a vzpouru proti němu. Jak si lidé usmyslí, tak také udělají. Probíhá zde boj lidské pyšné touhy být jako bohové, pro což si lidé udělali Mluvící Obraz Šelmy, tak aby hlas Anateické hierokracie mohl mluvit.

Views: 1528