Kdo by poslal své děti učit se z knihovny plné lživých knih a klamu? Je to stejné jako dnešnímu dítěti spustit mobil a sociální sítě.

Když se dnes řekne „knihovna“, lidé už pomalu začínají přemýšlet spíše nad nějakým digitálním seznamem než nad kusem nábytku, ve kterém jsou uloženy statické a neměnné knihy. To co dnes děti „čtou“ ale vzniká ze ZCELA JINÝCH DŮVODŮ než dříve.

Školství tuto skutečnost ještě nezachytilo, neboť žádný z pedagogů a školních psychologů dobu s digitálními technologiemi nezažil a NIC O TOM TEDY NEVÍ. (všichni se nachází v artifologickém okně)

Důvody proč byly tištěné knihy zákonné.

Hlavním motivem pro tištění knih bylo tedy napomoci budování společnosti a skutečně vyučovat děti reálným vědomostem.

Knihy byly zákonné kvůli složitému způsobu jejich vzniku. Dostat informace na strojně potištěný papír byl velmi zdlouhavý proces a každý text MUSEL PROJÍT RUKAMA MNOHA dalších lidí. Například dětské knihy byly z principu vydávány pouze zákonně. Tedy z pozice otcovské lásky. Ten otec mohl být klidně i zlý tyran, ale vždy chtěl dětem sdělit něco, co z nich udělá spolehlivé a uspokojené členy společnosti při jejím budováním.

Důvody proč jsou informace na Internetu především bezzákonné.

Hlavním důvodem proč dnes člověk něco čte na internetu je to, že mu to AI algoritmus vyhledávání doručil jako relevantní.

Doručil mu něco, co se mu bude nejvíce líbit a uspokojí ho to tak, aby se k tomuto zdroji rád vracel. Autoři obsahu se tomu snaží vycházet vstříc, protože jejich motivem je co největší čtenost a s tím spojené výdělky. Internetovými autory napsaný obsah nemusí procházet žádnými korekturami jiných lidí a neuplatňuje se na něj žádná externí zákonná moc. Ovládají ho pouze bezzákonná pravidla. Převážnou část obsahu tedy tvoří snaha zalíbit se, ukázat podvodem něco pro lidi zajímavého, nebo je potěšit v jejich bezzákonném předstírání.