V posledních dekádách jsou lidé trvale fascinováni novým uměleckým žánrem: vědecko-fantastickou tvorbou. Jak už sám název vypovídá, jedná se o fantazírování o tom, čeho by mohla dosáhnout lidská věda. Toto fantazírování dosáhlo tak obludných rozměrů, že v mysli většiny lidí vznikla nezvratná představa o budoucnosti, která ale nemůže nastat. Jelikož se pak takto přesvědčení lidé na tuto neexistující budoucnost připravují a směřují k ní, směřují do Mocného Díla Klamu a do záhuby.

Jev pevného přesvědčení v úplně jinou, ale přesně danou budoucnost, kdy budou údajně zastaralé současné technologie nahrazeny doposud neznámými a ještě složitějšími technologiemi, v lidské historii nenastal a už nenastane. Také proto, že tato naivní důvěra ve fantazii je likvidační.

Tyto vědeckofantastické divy a zázraky mají několik základních vlivů:

V první řadě dokonale zamaskovaly fakt, že lidé jsou puzeni pouze k tomu, aby vytvořili mluvící Obraz systémové moci, tedy Ohavnou Modlu zpustošení. Veškeré lidstvo se upínalo k trvalému přesvědčování sama sebe, že lidé touží létat Vesmírem a zkoumat balvany a prach. To až na pár dobrodruhů skutečně nechce vůbec nikdo, ale díky klamu sci-fi tvorby si všichni myslí, že to tak nějak trochu chce většina. To je naivní, ale velmi účinný klam.

Dále tyto sci-fi klamy lidem vytváří obraz nereálné budoucnosti, ve které lidé hladce překonají vznik určitých technologií, a z umělé inteligence si neudělají ohavnou Modlu. Sci-fi romány často ukazují fikci, že lidé žijí s umělou inteligencí a se sítěmi netělesné komunikace v pohodovém soužití a věnují se dalšímu takzvanému pokroku. Připomeňme si, že pojem „pokrok“ u lidí znamená vytváření ještě složitějších a ještě méně pochopitelnějších technologií.

Tyto divy a zázraky také slouží k uvalení nových kolektivních vin na obyvatelstvo. Tyto kolektivní viny, opírající se o lidmi nepochopitelně složitou vědu a technologie, pak přímo kopírují systémy kolektivní viny v teických hierokraciích. Základní koncept klimatické uhlíkové kolektivní viny má pak formu informační kletby a je tedy stejný jako například strach z pomsty nebeských bohů u pohanských národů.

V neposlední řadě pak tyto divy a zázraky donutili zrádné uctívače Krista, aby místo Bible a proroků uvěřili slovům Falešného Proroka. Falešný prorok jim totiž přináší informace o tom, jak se musí zachovat v iluzorní budoucnosti. Falešný Prorok hovoří na pyšné lidi pro ně nesrozumitelnými technickými pojmy. Pyšní lidé přikyvují a předstírají, že se v naukách Falešného Proroka vyznají. Rádi poslouchají klamné příběhy o tom, jak nějací blíže nespecifikovaní zlí lidé použijí fantastické technologie, aby nebohým zájemcům o záchranu života v Nebi sebrali již platný nárok na Spasení.

Věrní a poslušní následovníci Falešného Proroka si pak myslí, že potřebují kvalitní aktuální technologické rady o neexistující budoucnosti již dopředu a velmi jim vadí, že v Bibli ani u skutečného proroctví z Ducha Svatého takové technologické rady nemají.