Dnešní věda, někdy též „Druhá věda“, už nemusí předstírat nějakou touhu po „poznání“ a může otevřeně sloužit Systémové Šelmě

Před příchodem internetu a sítí bylo složité cokoliv publikovat. Každá publikovaná informace musela projít velkým množstvím rukou. Vydávané informace mohly být zlé či dobré, z principu ale byly zákonné. V době internetu každý publikuje sám, naprosto tedy převažují bezzakonné (tedy sobecké) důvody k publikování zpráv. Publikující se snaží předstírat aby vypadali jako dřívější, tedy zákonní tvůrci obsahu.

Veřejnost má zájem o Vědu především proto, že hledá výmluvu ve futurofilii. Lidé předstírají, že technologiím rozumí. V předstírání klamou jeden druhého. Proto se velmi rozšířilo publikování falešných vědeckých zpráv.

Tvůrci obsahu totiž poznali, že lidé chtějí hlavně předstírat znalosti, a proto publikují o neexistujícím pokroku a neexistujících vynálezech. Velmi často toto spojují i s všemožným okrádáním lidí. Lidé totiž přišli na to, že předstírání ve Vědě je mnohem lepší proměnit na peníze a na moc nad lidmi.

Klamání je tak dokonalé, že akademická obec přestává vědět, co je reálné a co je podvod. Ani o to nemá zájem, neboť ti lidé jsou „psi“, oddaní největší moci, která se jim líbí.

Lidská Věda má své dvě části. Zákonnou, což je převážně užitné technologie a některé základní lékařské vědy.  Pak je tu část bezzakonná či vysloveně rouhavá. Tato část je založena na sebeklamu a rouhavě touze lidí být jako bohové. Je to v podstatě stejný princip, jako stavba babylonské věže.

V roce 2025 již mezi lidmi (tedy v Moři) hoří obrovské rozdělení, které se rozpoutalo při pandemii. Svět byl naplněn ohnivými spory, ve kterých se na smrt hádají lidé o věcech, o kterých nikdo z účastníků sporu nemá žádné poznání. Tedy nikdo nemůže zjistit, zda je pravda to co obhajuje. Lidé zmateně pobíhají a nejsou schopni rozlišit dobré a zlé.