Jak se provádí manipulace.

Lidé předstírají že jsou Spravedliví a že se řídí takzvaným „slušným chováním“, což jsou v podstatě pravidla Předstírání Zákonnosti. Říká se, že jsou to „hodní lidé“. Předstírající člověk může manipulovat jiným člověkem a stále může předstírat, že je „hodný člověk“. K manipulaci totiž používá lstivé vynucování slušné reakce (dříve „pokoušení“). Manipulující dostává druhého člověka lstí do situace, kdy se druhý člověk musí zachovat podle pravidel „slušného chování“, aby stále předstíral, že je hodný.

Lstivé vynucování reakce prodle pravidel „slušného chování“ (tedy Předstírané Zákonnosti).

Manipulant chce druhého donutit okamžitě přejít do defenzivní pozice, aby se začal omlouvat a sloužit jako otrok. Místo toho aby sloužil „z lásky“ je tak manipulovaný nucen sloužit proto, aby si doměle „odčinil své obvinění“, které nad ním vznesl předstírající manipulant.

Často Předstírající za celý den nepromluví nic jiného, než tyto čtyři manipulace!

Zde jsou základní typy manipulace, do kterých se vás snaží manipulant dostat:

A) Manipulant předstírá, že věří ve své oprávněné obvinění druhého z vážného porušení „slušného chování“

Příklad: „Já si myslím, že ty jsi služebník Satana!“

Výsledek: Manipulovaný člověk se zalekne obvinění a začne se omlouvat, protože si myslí, že si to předstírající skutečně myslí. Ten si to však nemyslí, jen se snaží manipulovaného dostat do submisivní pozice. Manipulant je ukojen sledováním toho, jak se manipulovaný snaží se omluvit.

B) Manipulant předstírá, že věří tomu že byl neoprávněně obviněn z vážného porušení „slušného chování“ manipulovaným.

Příklad: „Takže ty říkáš, že já jsem služebník Satana!“. „Já celý den makám a ty neděláš nic a měl by si mi tedy pořád pomáhat“.

Výsledek: Manipulovaný člověk se zalekne, že někomu způsobil újmu. Manipulant předstírá, že věří tomu, že je obviněn. Manipulovaný podle reakce manipulovaného měří, jaký je vztah manipulovaného k němu a užívá si, jak je manipulovaný donucen se snažit.

C) Manipulant okamžitě a hlasitě obviňuje manipulovaného z toho, čím se sám proti manipulovanému proviňuje.

Příklad: Osoba která neuklízí hlasitě obviňuje manipulovaného, že neuklízí. Toto je ale známé i mezi Předstírajícícmi jako efekt „zloděj křičí chyťte zloděje“.

Výsledek: Manipulovaný se dostává do instatní defenzívy proti všem, co toto obvinění slyšeli a pokud se pokusí bránit, jeho obrana vyzní směšně.

D) Manipulant předstírá, že manipulovaného obviňuje z hrubého porušení „slušného chování“ k němu činem, o kterém manipulant neví, zda se skutečně stal.

Příklad: „Já sem na tebe volal(a), ale ty si mě ignoroval, protože mě vůbec nevnímáš (což bys podle pravidel „slušného chování“ měl mít povinné).“

Výsledek: Toto je velmi účinná forma obvinění, protože manipulovaný se OKAMŽITĚ dostává do role poraženého.

Jak hovořit s manipulantem

Všechny manipulátory překvapí, pokud jim člověk odpoví přímo. Ale po té, co bylo toto poznání již nyní zjeveno lidem je jasné, že soužití lidí bude rozděleno a Přímí a Spravedliví nemají žádný důvod bližších vztahů s Předstírajícícmi bezzákonnými. Tím se naplňují slova Bible o rozdělení lidí v Posledích Časech pomocí meče Slova.

Views: 48