Offline deprese nebo také offline hysterie, novodobé fenomény plně určující systém mezilidských vztahů

Doba s sebou přináší nové nevyřešitelné „otázky vědecko-technologické etiky“. Jednou z těchto otázek je polovojenský režim mezilidských vztahů, který s sebou přináší možnist nepřetržité mobilní komunikace. Přítomnost vysílaček (mobilních telefonů) v rukou každého člověka si přímo vynucuje také vojenské reakce na odmlčení se vzdálené jednotky.

Změřte si, jak jste sami zataženi do vlivu nového fenoménu offline deprese, offline hysterie

Průběh sebetestování vlivu „offline deprese“

Pokus začíná jednoduchým úkonem. Zkuste právě teď vypnout mobil(y). Okamžitě se zamyslíte, zda-li ho vypínáte ve vhodnou dobu. Pokud jste se třeba právě někam chcete vydat autem či pěšky, napadne vás, že vypnout mobil je nepřípustné. Vaše okolí by si totiž mohlo myslet, že se vám „něco stalo“. (jako když se na vojenské misi odmlčí jednotka)

Podobně se zachováte i vy, když někdo blízký je náhle „offline“ na komunikačních protokolech internetu i v mobilní síti. Je to velmi depresivní pocit náhlé ztráty kontaktu. Vzbuzuje to hrůzostrašné představy, naprostá většina citově spřízněných osob začíná po chvíli propadat hysterii. V podstatě se každý chová jako velitel, který právě ztratil kontakt s letounem, což může znamenat jen velmi vážné problémy.

Doby, kdy si děti hrávaly venku celé odpoledne a rodiče čekaly, že před osmou dorazí, bez jakékoliv informace a možnosti pomoci při případném neštěstí jsou dnes již nepochopitelné. Ostříží vojenský dohled nad dětmi je dnes tisíckrát mocnější než v minulosti kvůli vysílačkám, a to zcela jistě povede ke změněné osobnosti takto vychovávaných dětí.

Syndrom OFFLINE DEPRESE je něco, co bylo před čtvrt stoletím ještě ABSTRAKTNÍ POJEM v normálním každodenním životě lidí.

Příbuzný článek:

Technologiemi vynucená nová lidská práva.

Views: 486