Technologiemi vynucená nová lidská práva

Moderní komunikační technologie přináší možnost trvalého kontaktu s (nejen) blízkými osobami. Díky tomu přijmou lidé tuto možnost jako nové lidské právo

Nedílnou součástí Druhé Morálky, jsou takzvaná “Technologiemi vynucená nová lidská práva”. Jedná se o soubor myšlenek popisujících práva lidí pohybujících se ve světě ovládaném mobilními komunikacemi. Tedy něčím, co nikdy předtím nebylo. Zjednodušeně se jedná o novodobé lidské “právo” okamžitě zjistit, jakým způsobem smýšlí, kde jsou a co dělají lidé na které máme spojení. Pozor! Toto není přirozené a pro člověka dobré, je to ale nevyhnutelné. Musí se to stát, protože nejprve musí nastat odstoupení od Boha.

Před pastí mobilní komunikace nelze utéct, a to ani vypnutím přístrojů

Do jisté míry zjistíme o druhé osobě informace i když dotyčný VŮBEC NECHCE a nebo se tomu POKOUŠÍ ZABRÁNIT. Vypnutý mobil nebo nezvednutí hovoru je totiž také jasná forma komunikace, které se dotyčný NEMŮŽE ZBAVIT. Vypnutím mobilního telefonu nebo nezvednutím totiž jasně komunikujeme s okolím. Vůbec se to nedá srovnávat s dobou, kdy tyto technologie ještě neexistovaly. Tehdy byl každý člověk který byl někde jinde prostě jen sám se sebou.

Nové právo na okamžitý dohled nad člověkem se ale neslučuje s principy lidské tělesnosti, soužití lidí

Odloučení, soukromí a nezávislost je kriticky potřebná pro normální lidský život. Narušením této důležité podmínky končí stabilita vztahů. Proto aplikování tohoto práva do lidských životů přímo vyžaduje výměnu Bohu příjemné morálky za Druhou morálku.

Tyto nová práva budou činit lhaní stále důležitějším pro lidský život

Mobilní komunikace, tedy rozšíření možností lidí vzájemně se ovlivnit na dálku velice rychle zdomácněla. Pro generaci, která se do světa s těmito možnostmi už narodila,  je život bez mobilního telefonu a internetu zcela nepředstavitelný. Veškeré činnosti jejich života i nejdůležitější životní momenty jsou na mobilní komunikaci závislé. Mladí lidé všude na světě jsou ochotni podstoupit mnohé jen proto, aby si tuto možnost obstarali. Je docela běžné, že mladé dívky, žačky a studentky provádí prostituci jen proto, aby získaly přístup k mobilní komunikaci (sex za kredit).

Dokonce i v rozvojových zemích začíná být potřeba vlastnit mobilní telefon postavena ihned za uspokojení hladu.

Naprostá závislost lidských vztahů na mobilní komunikaci

Vzájemné předání kontaktů na mobilní komunikaci okamžitě vytváří vztah v mnohém výrazně těsnější než bylo dříve celé Manželství. Předáním kontaktů trvalé dosažitelností člověk odevzdává celý svůj vnitřní svět do rukou druhého k libovolné manipulaci. Tomu se dá částečně bránit pouze mohutným nárustem lhaní. Toto je popisováno v Bibli jako vlastnosti lidí v posledních časech.

Nová generace považuje možnost mobilní komunikace za úplný a nedílný základ života. Dítě bez mobilního telefonu dnes bude ve škole vypadat jako podivín. Matky neustále sledují své telefony, zda jim potomek nevolal s pocitem větší kontroly a ochrany svých dětí, často nemanželských. Partneři si často volají jen pro kontrolu toho druhého a pokud se nedovolají jsou schopni udělat strašlivou scénu jen pro vypnutý, nebo nezvednutý telefon. Lidé jsou nesmírně sledováni, ale nesledují je tajné vlády, ale sledují je jejich blízcí skrze pudové chování. Člověk se nemůže z teroru mobilního připojení vymanit, neboť i vypnutí mobilního telefonu je jasná komunikace která volajícímu přesně prozradí, co si má myslet.

Nadřízení volají svým podřízeným s pocitem, že mají plné právo je kontaktovat a řešit pracovní záležitosti v jejich osobním volnu.

Lidé tak nahradí důvěru, intimitu a soukromí, lhaním a pocitem ochrany a kontroly. To se ale neslučuje s přirozenou lidskou potřebou intimity, soukromí a nezávislosti a musí to ovlivnit v negativním smyslu lidské vztahy.