Pokud by vám v autoservisu chtěl opravář během opravy ukrást z vašeho auta nějaké kvalitní součástky a nahradit je jinými – levnými, rozhodně je to ten, který se v tomto oboru dobře vyzná. Když vás někdo chce vyučit falešné duchovní učení, také je to ten, který se v dané problematice velice dobře vyzná! To, jestli nás ten člověk (v tomto příkladu pracovník servisu), chce podvést, rozhodně nepoznáme podle toho, zda se vyzná, naopak, většinou toho o autech ví daleko víc, než my. Stejně tak i člověk, který se vás bude snažit oklamat v duchovních naukách, bude o duchovnu vědět mnohem víc než vy.

Proto podle odborných znalostí dotyčného, nelze poznat, zda nám chce škodit či pomáhat. Odborné znalosti a úmysl lidského srdce spolu nesouvisí!

Satan se rád převléká za anděla světla, za přítele, co se vyzná a co nabízí pomoc! (Kdyby se převlékl za nepřítele, nebo za neznalého amatéra, nikdy by přeci nemohl takto klamat)

Když vám někdo přijde nabídnout (“velice výhodnou”) půjčku, bude dobře vypadat, bude slušně oblečen a bude vás ohromovat svými znalostmi na poli poskytování úvěrů. Rovněž vám bude poskytovat různé záruky a ukazovat příklady, jak je to výhodné a jak je to pro Vás to nejlepší. Většina od takového obchodního zástupce ani nečeká, že bude působit nedůvěryhodně a amatérsky, to by asi žádnou smlouvu neuzavřel, to je přeci jasné. Lidé uvěří jen věrohodným lidem a někdy pak, díky tomu, skončí na ulici 🙁

Nevím proč, ale oproti běžné praxi v životě si mnozí lidé myslí, že nebezpečné a lživé duchovní rádce (ať už ezoteriky a nebo členy Církevních Organizací) bez problémů poznají podle toho, že působí nedůvěryhodně a že o věci vlastně nic nevědí.

Když se Vás někdo snaží oklamat, udělá vše pro to, aby vypadal jako Váš přítel, jenž se snaží pomoci.

Ani se jinak chovat nemůže. Snaží se maskovat tak, aby co nejvíce připomínal osobu, která je ve vašich představách tou osobou, která vám chce pomoci. Prakticky by se dalo říct, že čím více Vás dotyčný člověk přesvědčuje, že je tím správným rádcem, tím je pravděpodobnější, že to dělá jen za účelem vzbuzení této iluze.

příbuzný článek:

Žádná lidská autorita není porovnatelná s Bohem

Co ti lidé vlastně čekají?

Připravte se na to, že nadcházející zlo bude vystupovat jako dobro

Zhlédnutí: 1634