Tělesné rozsuzování pravdy je nesmysl

Když je člověk konfrontován se SKUTEČNÝM evangeliem, tedy s informacemi svědčícími o Bohu a jeho záměrech, Pravda příliš křičí a člověk jí nedokáže hned umlčet. Pokud je příjemce evangelia tělesným člověkem, evangelium pro něj není vůní, ale pachem smrti. Proto se tělesný člověk okamžitě uchýlí k rozsuzování pravdivosti podle tělesna.Tělesné smýšlení říká, že “pravda” je to, co člověku udělá dobře na těle.

V tělesném rozsuzování pravdy člověk v podstatě jen hledá důvody, jak se odvrátit od jemu zapáchající Pravdy. Tělesný člověk tedy nejdříve začne hledat důvody svého odmítnutí Pravdy v posuzování důvěryhodnosti osoby, která mu evangelium sdělila.

Tělesný člověk má od Šelmy naučenou sérii frází, kterými se sám sebe pokouší zaklínat do pozice odmítače evangelia. Je spravedlivé, pokud se mu to povede. V posledních časech musí být lidé konfrontováni s Pravdou evangelia a pak si naprostá většina musí najít lež podle své chuti. Ale nikdo nebude mít výmluvu, že Pravdu neslyšel. Každý bude vědět, že se pak vlastní vinou rozhodl Pravdu odmítnout.

 

Zhlédnutí: 10