Pokud Druhá šelma vypadá jako beránek a mluví jako drak, pak bude vypadat jako někdo kdo chce pomáhat, ale bude lhát. Ve skutečnosti bude chtít to, co je psáno dále. Tedy úplně všechny učinit závislé na číslech a kódech, které bude přidělovat k jakémukoliv obchodování. Všechny ostatní zlikviduje.

Druhá šelma mluví pomocí obrazu, který jí vyrobili lidi, protože je k tomu nutila. Je to hodně podobné lidské touze komunikovat jako duchové a používat elektroniku a netělesnou komunikaci. Podobně jako u babylonské věže. Lidé si myslí, že budou vědět všechno jako duchové. Ale lidské tělo a mysl není s takovým způsobem komunikace kompatibilní, a tak člověk využívá netělesnou komunikaci výhradně k pokusům uspokojit tělo. Tím se úplně zkazí a tělesné vztahy se rozpadnou.

Druhá šelma by chtěla uvést všechny do jakéhosi vládního systému připomínajícího lidskou totalitu, ale nebylo by jasné, kdo je vládce. Všichni by sloužili a bojovali by jakoby proti “přírodě”. Šelma by zdecimovala lidskou ekonomiku a obchod, a nahradila by placení svou vlastní měnou, založenou pouze na číslech a příslušnosti k této totalitě. To mimo jiné velmi připomíná koncept Green Deal, který právě začal decimovat zdroje naší společnosti bojem s přírodou.

Společnost rozvrácená ideologickým utnutím vlastních zdrojů rychle přijde o hodnotu svých peněz a totalitní moc může relativně snadno nahradit měnu vlastní elektronickou kryptoměnou, což také stojí za rozsouzení.

Počasí nemůže být pořád stejné. A je tu někdo, kdo věří tomu, že kdyby se měřením zjistilo “ochlazování”, že by to také nebyl důvod k zavedení totalitní Ideologie?

Views: 114