Netělesná promiskuita je střídání budoucích sexuálních partnerů prostřednictvím elektronické (netělesné) komunikace. Promiskuitní chování tak může realizovat každý přímo z postele. Internetové Seznamky a elektronická netělesná komunikace přináší tento nový jev přispívající k rozpadu mezilidských vztahů. Mezilidské vztahy silně narušuje, pokud jim vezmeme tělesný rozměr.

Příklad: Žena má jediného muže, který ji natolik miluje, že je jako jediný ochoten za ní skutečně přijít a pomoci. Nikoho jiného ta žena nezajímá. V dřívějších dobách bez Internetu by samotný fakt že tento muž má zájem byl důvod, proč by si ho tato žena měla vážit. Dnes tyto důvody již pominuly, neboť ženy dokáží netělesně volat po uspokojení svého těla a pomocí Internetu si přivolávat partnery dle svého výběru, který je většinou špatný. Přivolají si totiž přesně to, co nechtěly. Fyzické limity jsou totiž pro vznik vztahu naprosto důležité.

Důvody vedoucí lidi k netělesné promiskuitě

Tento jev vzniknul proto, že vznikly komunikační technologie. Lidé jimi naplňují své obvyklé potřeby zcela neobvyklým způsobem. Vina tedy není na lidech, ti používají jen to, co si sami vymysleli. A nemají moc možností jak se tomu vyhnout.

U žen:

Zdánlivě větší možnosti seznamování, kdy na vyhlášení připravenosti k seznamování muži hromadně reagují. Bez nutnosti kamkoliv jít žena stihne komunikovat s desítkami mužů. Okamžitě tak překoná meze potřebné pro Duševní hygienu, takže se stejně nemůže soustředit na budování vztahu. Tento urychlený proces totiž nedává ženám žádný čas muže poznat, proto prakticky žádná neví, s kým komunikuje. Velké množství reagujících mužů dodává ženám přesvědčení, že mohou převzít roli zakládání rodin do svých rukou a vybrat pro své tělo “to nejlepší”.

U mužů:

Jelikož ženy převzali na Internetových Seznamkách roli rozhodování o skutečném fyzickém setkání a tím defakto rozhodují vztahy, muži se nemohou rozhodnout, o jakou ženu se chtějí celý život starat. Musí počkat, která žena se pro ně rozhodne.

Zhlédnutí: 2194