Kartářství a různé další formy věštění se stále více dostávají do popředí zájmu veřejnosti. Všechny tyto aktivity jsou zpravidla prezentovány jako „ženské“ a stávají se stejným hobby jako dříve pletení nebo vyšívání.

Neexistuje snad jediný časopis nebo pořad pro ženy (dívky), který by se nezabýval horoskopy, čtením z ruky a podobnými okultními činnostmi.

Vždyť odjakživa byly okultní vědy intuitivního rázu spojovány převážně se ženami a v dnešní době masivně narůstá počet zdrojů tak, aby zasáhl maximální část ženské populace.

Všechny zdroje prezentující tyto formy věštění mají shodné rysy: tajemnou atmosféru (Žijeme sice v racionální, „vědecké“ době, ale ono to přece „nějak“ funguje, „něco“ na tom je…. a podobná prohlášení.) příslib nějakého profitu (Každá věštba od kartářky se mi vyplnila, takže tam chodím, abych věděla, s čím mám do budoucna počítat a mohla se připravit.) Údajná neškodnost podobných věšteb (Nic se přece nemůže stát, naopak se dozvíte něco navíc, můžete mít náskok a přichystat se na to, co má přijít.) Příslib služby dalším lidem, takže se žena cítí jako užitečná a „sloužící dobru“ (Když v sobě náhodou objevíte „věštecký dar“, můžete lidem pomáhat v obtížných situacích.)

Stačí si prolistovat časopisy určené ženám a dívkám (zejména dospívajícím) nebo naladit pořad, jehož cílovou diváckou skupinou jsou ženy (např. na mateřské dovolené, v domácnosti apod.) abychom viděli, jak daleko Satan zašel ve svém verbování ochotných (žel minimálně ze začátku zcela nevědomých) služebnic, které budou samy sebe vnímat jako dobrodějky, které pomáhají lidem vidět „za oponu“ a poznat sebe sama.

Není rozhodně náhodné, že dokonce i časopisy zaměřené ryze na rukodělné práce a vaření, obsahují stránky s návody, jak věštit (čtení z ruky, mince, kyvadlo, runy, lití olova…a mnohé další.) Dospívající dívky jsou připravovány na to, že těmito postupy mohou získat, co chtějí (přítele, materiální věci, moc a vliv na druhé lidi….) Mužští spolupracovníci Satana se častěji věnují aktivitám, které působí “vědečtěji” (ne tolik intuitivně), ať už je to složité a zdánlivě odborné vypočítávání horoskopů, homeopatie nebo třeba akupunktura.

Do všech oblastí života tak mocně prosakuje Satanova snaha nalákat co nejvíce žen, které budou dále předávat kletby (skrze věštění) nebo zasvěcovat nevědomé lidi démonům (např. skrze reiki, léčení s anděly.) Tyto okultní a esoterní aktivity jsou tak stále více vnímány jako zajímavé, atraktivní a mimo jiné také užitečné.

Tyto ženy tak tvoří mocnou a vlivnou skupinu, která slouží Satanu s přesvědčením, že dělají užitečnou, nesobeckou, nebo přinejmenším neškodnou věc.

Zhlédnutí: 1207