Nic nového pod sluncem…. a lidi to přesto pořád oslovuje a baví.

Příběhy o dracích (magii, tajemnu, upírech…) se pravidelně umisťují vysoko v žebříčcích čtenářské oblíbenosti a získávají ocenění kritiky. Autoři opakují v mnoha obměnách pořád totéž téma, ale obliba jejich knih a filmů neklesá. Proč jsou autoři pořád puzeni, aby psali o stejném tématu, a co dostávají jako odměnu?

Příběhy o dracích (magii, tajemnu, upírech…) se pravidelně umisťují vysoko v žebříčcích čtenářské oblíbenosti a získávají ocenění kritiky

Filmy, knihy a PC hry s okultní a hororovou tématikou přinášejí lidem vzrušení a pocit “adrenalinu”. Lidé si kupují knihy a hry, hrnou se do kin….a za to se samozřejmě platí. Autoři okultních dílek tedy dostávají od satana svou odměnu – peníze, popularitu, moc.

Za to pro něho vykonávají nemalou službu – vzbuzují v lidech zájem o okultismus a dostávají je tak do démonické pasti lákavou a nenápadnou formou. Zkuste svému dítěti zakázat Harryho Pottera nebo Stmívání, zkuste nadšeným přátelům říct, že film Avatar je démonický.

Je nutné také dodat, že tato díla bývají velmi dobře řemeslně zpracována.

Satan vymyslel dokonalou past. Konzumenty drží ve své moci skrze jejich potřebu zábavy a vzrušení, díky které jsou ochotní platit za vše, co tuto potřebu uspokojí. Autory, kterým podsouvá, jak mají lidi zaujmout a oslovit, odměňuje penězi, mocí a popularitou, které jsou přece tak opojné a příjemné. Svět, jehož knížetem je satan, má své požadavky, a je to zase satan, který je milerád uspokojí.

Produkty s okultní a esoterní tématikou pocházejí od autorů inspirovaných satanem a jeho démony, a pro konzumenty znamenají snadnou cestu do démonické pasti.

Zhlédnutí: 1097