Základem trvalého ovládání čehokoliv je využití samotné energie ovládaného k jeho ovládání. Pro ovládání LIDÍ je vhodné využít naší vlastní energii.

Přirozenou tendencí lidské společnosti je likvidace jevů, které jí všeobecně štvou, vadí a jinak nevyhovují. Například nacisté a komunisté měli jisté metody vlády, ty ale lidem vadily. Totalitní moc musí vynakládat neustálý přísun energie pro to, aby překonávala lidský odpor k manipulativnímu ovládání. To je ale pro každého imperátora náročné a proto Satan použil mnohem lepší způsob ovládání lidí “moderního” světa…

Princip ovládání lidí je jednoduchý:

Svět nás ovládá – lidé mají k vnějšímu ovládání odpor. Tento náš odpor je ale využívaný k ovládání nás samých. Jak to že to funguje? Stačí jen vhodně nastavit parametry a systém si sám dodává energii. A jak obrátit naší vlastní sílu proti nám? Satan moc dobře ví, že moc kterou vládne Světu je taková, že dokáže lidem vnutit svým vlezlým a neumlčitelným hlasem jakékoliv své obrazy, učení a informace. Reklama a média, která nás zahlcují, do nás nacpou vše, aniž by jsme tomu dokázali zabránit nebo si to alespoň uvědomili.

Naší přirozenou obranou proti síle, jakou je nám cizí myšlení vnucováno je ignorace, zavření očí a uší, odmítání jakýchkoliv podnětů a uzavírání se do vlastního světa. Toho je ale zpětně využito k našemu ovládání. V tomto případě k našemu dobrovolnému uzavření uší před Pravdou.

Nedokážeme reagovat na nic a raději aktivně odmítáme vše. Tím plníme Satanův záměr. Odmítáme realitu, odmítáme nabídky na zboží, odmítáme nabídky na lepší služby, odmítáme víru, odmítáme pomoc, odmítáme kohokoliv, kdo nám chce něco říci, odmítáme odkazy, ubíjíme každého kdo nás s něčím chce oslovit. Ale energii na to, abychom ubili hlavní Satanův všudypřítomný hlas Světa nemáme. To nelze, ten hlas nám vládne nerušeně dále a vítězí. Jeho hlas si sami umístíme všude (kde nemáte televizi, rádio ap..) a nemůžeme ho proto neposlouchat. Pravda se nesděluje nevybíravě a hulvátsky, nemůže nikdy působit barevněji, lákavěji, hlučněji, podbízivěji než lži. Pokud se naučíme ignorovat slabé a středně silné podněty, má Satan jistotu, že jediné co budeme přijímat jsou ty jeho nejhlučnější a nejdrzejší falešné pravdy. Proto lidé na fakta již nereagují a berou je jako otravování života a ne jako něco reálného, nad čím vůbec má smysl se pozastavovat.