Klasické věty, kterými lidé argumentují proti existenci Boha Stvořitele

BŮH NENÍ, KDYBY BYL, JAK BY MOHL DOPUSTIT, ŽE…

Tvrdívají lidé, kteří potřebují rychlou myšlenkovou zkratku. Je to ale obdobné, jako by student přišel s geniální teorií, že pracovat nikdo nemusíme, protože přicházejí do schránek jakési sociální dávky. Nikdo z lidí, kteří tuto zkratku použijí, nedokáží podrobně vysvětlit, jak by to mělo fungovat. Požadovali by, aby Bůh zakročil proti veškerému zlu. Ale jak by si to představovali? Jestli by každý člověk měl mít vedle sebe anděla, který by jej trestal za každou špatnost a mučil při každé zlé myšlence, nebo zdali by měl Bůh rovnou vyvraždit všechny lidi, kteří někdy v životě spáchají nějaké zlo – to by nikdo nezbyl. Z toho sami vidíte, že je to samozřejmě úplně irelevantní a dětinsky nerozumný argument. Je obdivuhodné, že jej často používají lidé, co se označují za “moudré” 🙂
https://odkrytepravdy.cz/bozi-spravedlnost/

TY JSI JAKO INKVIZICE CO UPALOVALA NEVINNÉ HODNÉ ČARODĚJKY

Těžko by tento argument obstál v době, kdy čarodějnice a vědmy přiváděly prokletí na celý kraj a zasazovaly smrtelné a děsivé rány celým rodinám a vesnicím (a čile proklínají i dnes). Magickými rituály uvolňovaly moc padlých andělských bytostí a zasvěcovali jejich službě nevinné lidské oběti. Kdo z těch, co kdy argumentovali tímto způsobem, se někdy zamyslel, jestli to nebyl v mnoha případech zoufalý (a nesprávný) způsob, jak se toho strašlivého zla zbavit? To, že toho Katolická Církevní organizace zneužila k mocenským zájmům, nebiblickým mučícím rituálům a lidé všeobecně k projevům pomsty neobhajuji.
https://odkrytepravdy.cz/okultizmus-okultismus-magie-kouzleni-carodejnictvi/

JAK OBHÁJÍŠ KŘIŽÁCKÉ VÝPRAVY?

Nemám proč je obhajovat. Tento argument ale často říkají lidé, co o probírané problematice nechtějí mluvit a chtějí odvést pozornost daleko k imaginárním tématům. Křižácké výpravy nejsou nyní předmětem obhajování nebo zatracování, je spíše vhodné studovat celkové okolnosti, příčinu a pohnutky, které k těmto událostem vedly. Němečtí občané ve své “světovládné výpravě” před několika lety také vyvraždili miliony lidí a teď už se normálně kamarádíme :O))). Křižácké výpravy jsou vhodné pouze jako téma pro ukrácení dlouhých večerů.
https://odkrytepravdy.cz/cirkevni-organizace/

TOBĚ PODOBNÍ VYBÍRALI DESÁTKY A UTLAČOVALI PODDANÉ

Častý předmět nenávistného napadání Církevních Organizací ze strany jejich odpůrců je placení takzvaných DESÁTKŮ. Jedná se o dobrovolnou finanční dotaci Církevní Organizace, která ve většině případů slouží k budování Organizace. Odpůrcům vadí, že Církevní Organizace má „divné, ale velmi účinné“ argumenty, jak donutit lidi odevzdat své peníze.  Lidská Organizace vždy potřebuje k růstu peníze. Církevní Organizace Lidí se snaží vysvětlit nutnost placení „desátků“ podle Bible, ale naráží na problém. Ježíš vzrůst obřích sebespásných Církevních Organizací (tvořících bludná učení a tradice) nepožadoval a tudíž není v Novém Zákoně nutnost placení desátků organizaci vůbec zachycena.
https://odkrytepravdy.cz/desatek-desatky/

KŘESŤANSTVÍ, ALE I JINÁ NÁBOŽENSTVÍ  DĚLAJÍ Z LIDÍ OTROKY

Předně, srovnávat křesťanství s jinými náboženstvími je úplný omyl pramenící z nulové informovanosti. Křesťanství je v první řadě vztah s živým Bohem. Kdežto jiná náboženství jsou jen různé formy satanizmu. Pravda, velké říše si udělaly vlastní organizace, nesoucí také název “církev”, ale to je samozřejmě úplně jiná kategorie lidského společenství. Každý, kdo argumentuje tímto bodem, bývá otrokem nějaké věci ze Světa a musí jí denně sloužit. Proto je na otročinu tak alergický.
https://odkrytepravdy.cz/kdyz-nekdo-tvrdi-ze-vsechna-uceni-vedou-k-bohu/

DRŽÍ VÁS V ŠACHU TÍM, ŽE SE BOJÍTE HŘÍCHŮ

… říká ten, kdo nechce vůbec ani pomyslet na to, co všechno už v životě provedl a nechce řešit, komu tím ublížil a kdo bude celý život trpět. Ten, kdo netuší, co slovo hřích vlastně znamená a očekává kouzelnou smrt, kdy všechno skončí v jeden okamžik v zapomnění. Ten, kdo vyznává teorii, že je zapotřebí “zkusit všechno”, pořádně si užít, dokud to jde. Jedná se převážně o osobu s malým smyslem pro společenskou zodpovědnost a spolehlivost.
https://odkrytepravdy.cz/hrich/

BŮH NENÍ, PROTOŽE HO JEŠTĚ NEZACHYTILI ŽÁDNÉ PŘÍSTROJE.

Opak je pravdou. Každý okamžik, vše, co vidíme, je jeho podmnožinou. Je to podobný vztah, jako když sledujete DVD. Z děje filmu, z oblečení postav, ani ze stylu soundtracku vůbec nepoznáme, kdo DVDčko koupil, jak vypadal člověk, co jej lisoval, ani co konkrétního je na jeho potisku. Film sice běží z něj, ale nikterak neovlivňuje děj a hudbu. Nic z toho se nedá filmem dokázat, protože ty zásadní informace leží mimo rámec filmového příběhu.
https://odkrytepravdy.cz/buh-a-cas/

Musíme vzít jako fakt, že tyto argumenty stojí na informacích, které lidem poskytuje ateistická, Bohu nepřátelská společnost a proto není v moci běžné lidské moudrosti proniknout přes tuto bariéru dezinformací. Lidé zkonzumovali a přijali tyto lži a dezinformace jako by to byla pravda.

Share This