Přečteno 1494 krát.

Jakmile se mezilidské (a rodinné) vztahy rozpadnou, snaží se lidé okamžitě najít nějaké „další“ řešení bezvýchodné situace. Vytváří tak takzvanou Druhou Morálku a rozpadlé vztahy se okamžitě řeší přez Internetové seznamky. Internetové seznamky razantně zmenšují pravděpodobnost, že žena najde skutečného manžela, protože to ženu nutí vybírat mezi stovkami mužů, kteří pro ni nejsou ochotni udělat vůbec nic, jen o tom píšou.

V rozpadlých vztazích vzniká téměř vždy situace kdy člověk „chce přesně to, co nechce“. Změna chování se týká především žen, protože ženy chtěly být sto let „jako muži“ a konečně je toho dosaženo. Nejprve si uveďme běžné příklady těchto v podstatě nevyřešitelných jevů:

  • Žena chce muže, který bude může klidně být i zcela neschopný, hlavně že bude její. Při tom ale vůbec nechce, aby byl zase tak neschopný jako ten předchozí.
  • Žena chce muže který v ní vyvolá okamžitou chuť na sex, tedy „zapálí jiskřičku“. Ve sktutečnosti vůbec nechce, aby muž po ní chtěl sex hned v první okamžik, ale zároveň to chce.
  • Žena chce aby jí muž nikdy nelhal, ani na první schůzce, přesto chce slyšet jen pozitivní lži a rozhodně né pravdu.
  • Žena chce muže citlivého, ale zároveň nechce aby popisoval své vnitřní emoce, protože pak se jí zdá slabý.
  • Žena chce gentlemana, ale jen ve fantazii. Ve skutečnosti jí gentlemanství nevzrušuje, ale uklidňuje. Proto jí vzrušuje spíše pocit hrubosti a arogance.
  • Žena si chce vybírat svého partnera podle libosti, ale ve skutečnosti toto přesně nechce. Chce aby si jí našel někdo, kdo o ní skutečně bude stát. Aby si jí našel a vybojoval sám. Ale zároveň aby to byl přesně ten, kterého sama chce.
  • Žena chce aby nový muž miloval děti předešlého, ale zároveň chce, aby s nimi nenavazoval moc pevný vztah kvůli možnosti výměny partnera.